Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

Verta Tekno Otomasyon

AC500 PLC

2010 Verta Tekno

 

AC500 Özel Otomasyon Uygulamaları İçin Ölçeklenebilir PLC

Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

 

 

 

 

 

Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

Ölçeklenebilir AC500 PLC — Esnek, uygun maliyetli, geleceğe yönelik

 

Mükemmel biçimde karşılanan  müşteri gereksinimleri

Basit, uyumlu genişletilebilirlik, fieldbus seçiminde esneklik ve gelecekteki Pazar eğilimlerine uygun tasarım;bunlar makine mühendisliği ve tesis mühendisliği sektörleri başta gelmek üzere otomasyon platformları ile ilgili taleplerden bazıları. Müşterilerimiz ve son kullanıcılar ile yakın bir iletişim içinde bu ihtiyaçlar üzerinde çalışıldı. Şu anda ise yeni ölçeklenebilir AC500 PLC nin tasarımı ve yüksek işlevselliği ile gerçeğe dönüşmüş durumdalar.

 

Birden fazla veriyoluna paralel bağlantı

Yeni AC500, müşterinin gereksinimlerine uyacak şekilde bir arada kullanılabilen ve esnek bir biçimde genişletilebilen çeşitli cihazlardan oluşur.Ayrıca tek bir kontrol sistemi ile birden fazla fieldbus, istenen herhangi bir kombinasyon kullanılarak eşzamanlı olarak çalıştırılabilir. Müşteriler artan gereksinimleri karşılamak amacıyla kolayca değiştirilebilen çeşitli işlemci performans sınıfları arasında seçim yapabilirler. Ortak mühendislik aracımız AC500 Control Builder, platformun tamamının IEC 61131-3’e göre standart bir biçimde programlanabilmesi olanağının yanı sıra ek özellikler ve yardımcı programlar sağlar.

 

Yatırımınızı gelecektede güvence altına alır

Sistemin kullanım, güvenilirlik ve bakım kolaylığı ile ilgili yüksek performans olanaklarının yanı sıra seçilen sistemin uzun süre kullanılabilir olması, karar aşamasında etkin rol oynamaktadır: Yatırımınız gelecekte de güvence altına alınacaktır. Yeni AC500 ile ABB, geleceğe yönelik otomasyon konseptleri ile uyumlu, modern, gelecekteki trendlere ve Pazar gereksinimlerine uygun ve yüksek performanslı bir platform sunmaktadır.

 

 

Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Program olarak esneklik

Ölçeklenebilirliği sayesinde AC500 PLC, en sıra dışı otomasyon görevlerine dahi uyarlanabilir. İlgili cihazlar esnek. Stokta tutulması gereken parça sayısı da buna bağlı olarak minimum seviyededir.

 

AC500 sistem mimarisi

PM571, PM581, PM582, PM590 ve PM591 performans sınıflarında bulunan, beş farklı dilde programlanabilen İşlemciler LCD ekrana, operatör tuş takımına, SD kart yuvasına ve iki adet entegre seri haberleşme arabirimine sahiptir. İşlemciler basit bir şekilde işlemci terminal bloğuna takılabilir. İsteğe bağlı olarak entegre Ethernet veya ARCNET de bulunabilir.

 

Haberleşme modülleri

Standart fieldbus sistemlerine bağlantı ve mevcut ağlara entegrasyon için. Tek işlemcide istenen kombinasyonda dört adete kadar haberleşme modülü kullanılabilmekte, böylece yüksek haberleşme seviyesi elde edilmektedir.

 

İşlemci terminal bloğu

Üç farklı modeli bulunmaktadır, işlemcinin bir, iki veya dört haberleşme modülüne takılabilmesini sağlar.

 

G/Ç modülleri

Farklı modellerde dijital ve analog.

Terminal ünitelerine kolayca takılabilir.

- İşlemcinin yerel olarak genişletilebilmesi (maks. Yedi modül) ve FBP arabirimi üzerinden merkezi olmayan genişletme için Konfigüre edilebilir kanallar sayesinde esnek kullanım.

 

Terminal Üniteleri

Dijital ve analog G/ǒler için çok amaçlı kullanım; 1, 2 ve 3 kablolu tasarımlar. Elektronik devresiz basit ön kablolama mümkündür. 24V DC ve 230 V AC için, isteğe bağlı olarak yaylı veya vidalı tip terminaller.

 

FBP arabirim modülü

Gömülü dijital G/ǒler ve seçilen FBP konektörünün bağlanması için fieldbus nötr arabirim. Yedi adete kadar G/Ç modülü ile merkezi olmayan genişletme için kullanılır.

 

SD kartı

Veri kaydı, kullanıcı programını bilgisayar olmadan yükleme, indirme ve tüm cihazlarda (işlemci, bağlayıcılar veya G/Ç modülleri) firmware güncelleme için isteğe bağlı kullanılabilir.

AC500 - Her alanda ilk seçenek

AC500 aşağıdaki uygulamalar için optimum seçenektir

 

           - Ambalajlama makinaları

           - Plastik makinaları

           - Baskı makinaları

           - Vinç tesisatları

           - Enerji optimizasyonu

           - İnşaat mühendisliği

           - Pompalama tesisatları

           - Gemi mühendisliği

           - Rüzgar enerjisi tesisatları

           - İklimlendirme/ soğutma sistemleri

           -Tünel inşası

           ...

Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen: