Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

Verta Tekno Otomasyon

ABB ROBOTICS

2010 Verta Tekno

 

ABB Endüstriyel Robotlar

 

ABB Modüler üretim sistemleri için endüstriyel robotların dünyadaki lider tedarikçisidir.Tüm dünyada kurulu 175.000 in üzerinde robotu mevcuttur.

Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen: Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

 

 

 

 

 

Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

ABB Endüstriyel Robotlar için 10 neden

 

Robotlar geniş bir yelpazede kullanım için tasarlanmışlardır. İşletmenizde esneklik , kalite ve birçok iyileştirmeler sağlar. Prosesinizin verimliliğini arttırır ve kazancınızı arttırır.

 

1-İşletme maliyetleri azalır

Robotları kullanmak birçok açıdan maliyetleri azaltır. Enerji tasarrufu sağlar. Örneğin aydınlatma ve ısıtma giderlerini minimuma indirir. Gereksiz aydınlatmayı kapatarak %20’ye varan kazançlar sağlanabilir.

Robotlar kullanılarak işgücünden de tasarruf edersiniz. Sağlık, güvenlik ve eğitim gibi işveren maliyetleri de azalır.

 

2-Ürün kalitesini ve tutarlılığı geliştirir

Robotlar, yorgunluk , tekrarlayıcı ve sıkıcı görevlerden kaynaklanan dikkat eksikliği gibi olumsuzluklardan uzak sürekli olarak yüksek kalite ürünler üretir.Onların doğasında doğruluk ve tekrarlanabilirlik vardır.

 

3-Çalışanların iş kalitesini yükseltir

Robotlar ile personeliniz için çalışma koşulları iyileştirilebilir. Onlar , sıcak , tozlu ve tehlikeli ortamlarda çalışmak zorunda kalmayacak.

 

4-Üretim artış kapasitesi

Robotlar küçük denetimlerle beraber gece ve hafta sonları açık bırakılabilir. Robotlar programlanabilir ve hastalanmazlar, tatile ihtiyaçları yoktur.

 

5-Üretim esnekliği artışı

Robotlar üretim hattına esneklik sağlayabilirler. Robot denetleyicinizi ihtiyacınıza göre bir kere programlayarak ürünler arasında geçiş yapabilirsiniz.

 

6-Atık Malzemelerinizi arttırır ve verimliliği arttırır

Robotları kullanarak büyük ölçüde ürün kalitesini arttırabilirsiniz. Tutarsız , kalitesiz, kırılabilir malzeme sayısını minimuma indirir. Her zaman yüksek düzey kalitede ürünler üretirsiniz ve yüksek verimli ürünler üretirsiniz.

 

7-Emniyeti sağlar, işyeri sağlık ve güvenliğini geliştiri

Robotlar işçileriniz tarafından yapılan, hoş olmayan , sağlığı tehdit eden görevleri üstlenebilir. Robotları kullanarak tehlikeli makine üretim ve süreçleri ile temaslar azaltılır ve kazalar azaltılır.

 

8-Az emek ister ve işçi alımında size kolaylık sağlar

Yüksek hassasiyetli günümüz endüstriyel işlemleri yüksek seviyede eğitim ve nitelikli işgücü gerektirir. Maliyeti yüksek olan yüksek donanımlı elemeği ile çalışan işçilere endüstriyel robotlar iyi bir alternatiftir. Robotlar farklı görevleri yapma kabiliyeti açısından da oldukça kabiliyetlidirler.

 

9-Sermaye maliyetlerini azaltır

Robotlar ile maliyetler düşürülebilir ve israf azaltılabilir. Üretimde ürünleri daha hızlı hareket ettirerek işletmeler daha iyi üretim hızına sahip olurlar.

 

10-Değeri yüksek üretim alanlarında yerden tasarruf etmenizi sağlar

Robotlar raf sistemleri , duvar ve tavana yerleştirilebilir. Dar alanlarda çalışmak için programlanabilir.

 

 

Yuvarlatılmış Dikdörtgen:

Robotların Kullanım alanları

 

           - Otomotiv 

           - Döküm ve Dövme

           - Metal İmalat

           - Plastik

           - Ambalaj ve Paletleme

           - Ahşap

           - Elektrik-elektronik    

           ...

Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen:
Yuvarlatılmış Dikdörtgen: